O nás

“Peter Venett je pánskou značkou prémiových obleků a košilí na míru. Každý náš produkt je originál ušitý pro konkrétního zákazníka.

-Ing. Petr Veselý
zakladatel společnosti
Přejít na kamenné krejčovství

Jak to celé začalo

Petr Veselý, majitel a zakladatel společnosti, popisuje začátky svého podnikání takto:

"Myšlenka vybudovat vlastní značku pánského společenského oblečení se začala rodit v mé hlavě již někdy na konci roku 2010. Vzhledem ke své nižší a hubené postavě jsem měl v Praze neuvěřitelný problém sehnat kvalitní oblek a košile, které by mi alespoň trochu padly. Moje velikost se v té době zkrátka v konfekci nevyráběla. Samozřejmě, vždy zde byla možnost navštívit specializované pánské krejčovství a nechat si zde ušít oblek a košile na míru. Cena však pro mě (v té době čerstvého absolventa vysoké školy) byla příliš vysoká na to, abych si takové oblečení mohl dovolit. Pak jsem začal více cestovat do zahraničí (především do oblastí jihovýchodní Asie), kde jsem poznal, že kvalitní oblečení šité na míru nemusí být cenově nedostupné. Navíc mě nadchla možnost navrhnout si vlastní styl jakéhokoliv kusu oblečení, které si zde objednám. Po návratu do Prahy a pozitivních reakcích na můj nový outfit ze strany známých jsem nabyl přesvědčení, že taková služba v ČR chybí."

Po zhruba ročním testování celého konceptu tak byla v Praze v roce 2012 otevřena první prodejna, která nabízí zákazníkům tuto unikátní možnost pořízení obleků a košilí na míru přesně podle jejich detailních požadavků.

S rozvojem trhu pánského společenského oblečení v České republice a především s obnovením výroby některých tradičních českých závodů v následujících letech byla postupně výroba některých produktů přesunuta ze zemí JV Asie do ČR.

"Propojení thajské výroby s tou českou nám umožňuje využít předností na obou těchto trzích. Díky tomu můžeme našim zákazníkům nabídnout širokou škálu produktů, ze které si vybere jak student hledající kvalitní padnoucí oblek za nejnižší možnou cenu, tak i úspěšný podnikatel s vyšším rozpočtem hledající to nejlepší, co je na trhu pánské společenské módy na míru dostupné," poznamenává Petr Veselý.  

Kdo jsme

Věříme, že každý muž si zaslouží být dokonale oblečen. Skvěle padnoucí oděv je jedním z důležitých předpokladů k tomu cítit se dobře a sebevědomě v profesním i osobním životě. Vaše okolí Vás začne vnímat jinýma očima a přesně to je náš cíl.

Značka Peter Venett je alternativou ke společenskému oblečení dostupnému v běžné konfekci. Nabízí originální produkty prémiové kvality za rozumné ceny. Proč platit relativně vysokou cenu za produkty konfekčních značek, které jsou vyráběny strojově ve velkých objemech, když můžete mít za srovnatelnou cenu oblečení ušité na míru jen pro Vás?

Naším posláním je poskytovat moderním mužům pohodlné a vysoce kvalitní společenské oděvy reflektující v každém bodě konturu jejich postavy a v designu, který si sami zvolí. Proto jsme vyvinuli speciální koncept spojující výhody zakázkového šití na míru s možností do detailu definovat styl každého jednotlivého kusu oblečení. Jsme přesvědčeni, že každý muž může mít originální šatník plný skvěle padnoucího oblečení a nemusí přitom vynakládat závratně vysoké částky ze své peněženky.

Značka Peter Venett v současnosti nabízí dvě alternativy nákupu obleků a košil na míru – v ČR prostřednictvím kamenných prodejen a celosvětově prostřednictvím specializovaného mezinárodního e-shopu, kdy jsou obleky a košile na míru zasílány zákazníkům na jejich domácí adresu přímo z krejčovských dílen - tedy za nejnižší možnou cenu.

Obleky a košile na míru Peter Venett jsou šity v České republice a v Thajsku.  

V budoucnosti je plánována postupná expanze na okolní trhy prostřednictvím specializovaných kamenných prodejen. 

Prohlédněte si naše produkty

Přejít na produkty